Moto navigace

ZPĚT

 

 

Když jsme začali jezdit na motorce jako první, co jsme museli koupit byl držák na navigaci Garmin Oregon. Tato navigace s mapou Topo Czech 2010 nám na české motorkaření a geocaching dostatečně stačila, ale jakmile jsme vyjeli za hranice ČR byl konec. S mapou Europe navigation, která zobrazuje pouze základní silnice nebylo možné s ní jezdit. Dále nám scházela hlasová navigace a popravdě autorouting v turistické navigaci není zas tak výborný, jak by se čekalo. Bylo jasno, chce to motonavigaci. Proč? Protože potřebujeme něco, co za deště vydrží a také vibrace moc nepomáhají životnosti zařízení. Po krátke debatě s naším "odborníkem" na navigace Patrikem, jsme se rozhodli pro koupi:

Garmin Zümo 350 lm:

  • Garmin Zumo 350 LMMotorkářská navigace s citlivým přijímačem a displejem o velikosti 4,3".
  • Displej, který je čitelný i na slunečním světle a snadno ovladatelný i v rukavicích.
  • Vodotěsná do 1 metru po dobu 30 minut, odolná vůči polití benzínu, silničním vibracím a nárazům.
  • Funkce Bluetooth, která komunikuje s motorkářským interkomem a Vaším mobilem.
  • Samozřejmě navigace disponuje rychlostníma radarama + Poi body a možností si je přidat do navigace ručně.
  • Funkce námi neznámou bylo historie jízd a jejich následná manipulace (statistiky) a servisní logbook. Servisní logbook je velice šikovná funkce spočívající na upozorněních k servisnímu úkonu vůči najetým kilometrům. Jako například výměna oleje, brzdové kapaliny a dokonce i kdy vám dojde benzín atd...
  • Vnitřní pamět, kde se nám vešla mapa Evropy a komu to stačit nebude může si do navigace vložit micro SD kartu.
  • Vestavěná (prý i vyměnitelná) lithium-ionová baterie s výdrží 5 hod.
  • Navigace o velikosti 13,5 x 8,4 x 2,3 cm a hmotnosti 270 g se může stát vaším motorkářským partnerem jak na krátké, tak i dlouhé výlety.
  • Také musím napsat pár vět ohledně map. Jelikož jsme si koupili verzi lm (lifetime), bylo s navigací i silniční mapa Evropy s doživotní aktualizací zdarma + jsme dostali nejnovější mapu Topo Czech 2012. 45 zemí Evropy s více než 5,5 mil body zájmu potěší každého. Také zobrazování map je přehledné a k dobrému navigování přispívají náhledy do křižovatek a asistent řazení do jízdních pruhů, který oceníte v městech. Kdo jezdí i do jiných krajů světa je tu možnost nahrání i ostatních map, který Garmin podporuje. Navigaci nedělá problém navigovat i mimo silnice, takže aspoň budete vědět kde jste a navigace se nezakousne.

Dnes na silnicích se toho děje hodně, a je špatné ubírat pozornost z dopravy na navigaci. Nejlépe je, když vám to řekne sama a vy si prohlédnete včas a v klidu křižovatku. Zamezíte nehodě a také možnému špatnému odbočení a otáčení na silnici.
Musíme uznat, že s fa Garmin jsme moc spokojeni. A nový zümo 350 naši oddanost potvrzuje. Navigace vzhledově vypadá atraktivně a pogumované povrch zaručují vodotěsnost a odolnost vůči menším nárazům. Velké testování bude příští rok 2013 kdy dopíšeme názor a protiklady.

aktualizace 22.09.2012 Patrik Jeřábek

Bazar

Prodej
logo expedice apalucha
Hlavní strana | Kontakt | Mapa stránek

všechna práva vyhrazena © Expedice Apalucha o.s. 2005 - 2011 power by KW - Soft

Načítám data, čekejte prosím.